Ki ne akart volna kardot forgatni a kezében már gyerekként egy mese vagy film után, mikor főhősünk egy ádáz küzdelem során fegyvert ragadott s a szeretet, tisztelet és béke nevében lesújtott a gonoszra? Az íjászatról mindenki tudja, hogy a magyarokhoz tartozik és lenyűgözően küzdöttek lóhátról. Azt viszont már kevesen, hogy közelharcban…
 A cél egyszerű, le kell lőni a másikat. A feladat viszont már annál nehezebb, ugyanis miközben a résztvevőben pumpál az adrenalin, figyelnie kell rá, hogy kitérjen a rá lőtt nyílvesszők elől. Eközben ügyelni kell, hogy az idegre tudja helyezni sajátját, céloznia és lőnie kell. Mozgás közben még egy álló célpontot is…
 Az ostort már honfoglaló őseink is használták. Elsődlegesen az állatok terelésére alkalmazták, ugyanis a jószágok hamar megtanulták a hangot összekötni az éles fájdalommal, így később elég volt csupán megszólaltatni az eszközt a tereléshez.  A karikás később nélkülözhetetlen részét képezte a pásztori életnek, nyele díszítettsége rangjelző szereppel is bírt. Az állattartásban betöltött…
 Az íjászat a hadviselés egyik legfontosabb ágazata volt, főként a pusztai népeknél. Őseink tudását nem is kell taglalni, messze földön híres tudásukat, sikereiket többek között az íjak tökéletes használatának köszönhették. Még talajról célozva is nehéz eltalálni egy céltáblát, hát még lóháton vágtatva, egy ellenséges, mozgó célpontot.  Ezen túlmenően nem csak…
 A harci felkészítésekben mindig fontos szerepet kaptak a botokkal való gyakorlatok. Mivel a fiatal tanoncok kezében veszélyesek a vas eszközök, ezért eleinte mindig ezzel tették biztonságossá a gyakorlást.  A vívás elkezdése előtt érdemes megtanulni az eszközöket minél többféleképpen forgatni, ugyanis ez által megérezhetjük a fegyverünk mozgását, viselkedését használat közben. Ezen…
© Műv-Elődök Rendezvényszervező Kft. minden jog fenntartva